Basın Bülteni / 24.8.2021 14:22:18

 


2019’un sonunda olduğumuza inanmak zor, ama buradayız! Bu yıl, Inconel 625‘ten Onyx FR‘YE kadar birçok büyük lansman yaptık-hem ABD dışında hem de ABD’de yeni ofisler açtık, yeni ortaklıklar sağladık ve inanılmaz ilham verici müşterilerimiz tarafından birçok başarıyı kutladık!

Sürekli Yenilik


Markforged müşteri Nieka sistemleri, pota klipsleri üretmek için 3d baskılı Inconel kullandı.

Bu yılın başlarında, korozyona ve yüksek sıcaklıklara karşı oldukça dayanıklı nikel bazlı bir süper alaşım olan Inconel 625‘i piyasaya sürdük. 1000 dereceye kadar olan sıcaklıklara dayanma kabiliyeti ile Inconel, yüksek sıcaklıklara, aşındırıcı ortamlara ve hızlı sıcaklık değişikliklerine maruz kalan uygulamalar için mükemmeldir. Havacılık, kimya ve deniz suyu/offshore gibi endüstrilerde kullanılır.

Kanada’daki Markforged müşterisi Nieka sistemleri, 3D baskılı pota klipsleri oluşturmak için Metal X yazıcısında Inconel’i kullandı. Daha önce, bu klipler dış kaynaklı alınıyordu, ancak bekleme süreleri Nieka için çok uzundu. Üretim parçalarının mümkün olduğunca kısa sürede müşterilere göndermek için hazır olması gerekiyordu. Bu klipsler çimento numunelerini tutar ve sıcaklıkta hızla 1000 dereceye yükselir ve daha sonra hızla soğumaya başlar ve Inconel’i ideal malzeme haline getirir. Nieka Systems’in kurucusu Louis Croisetiere Ph. D, ” Markforged Metal X’i kendi bünyemize eklediğimizden beri bu parçalarda artık neredeyse hiç teslim süresi yok.”

Bu yıl, yüksek sıcaklıklı takımlar için mükemmel bir takım çeliği olan H13 Takım Çeliğinin sevkiyatıyla, mevcut takım çelikleri genişledi. Serimize tipik olarak zımba ve kalıp setleri gibi soğuk işleyen uygulamalar için kullanılan A2 ve D2 Takım Çeliklerini de ekledik.

Kompozit malzemeler tarafında, havacılık, otomotiv ve savunma endüstrileri için Onyx FR-a mavi kart sertifikalı, alev geciktirici malzeme piyasaya sürdük. Onyx FR, yüksek mukavemet, düşük ağırlık ve alev geciktirmenin gerekli olduğu uygulamalarda kullanılır.

Yeni malzemelere ek olarak, yazıcılarımız geliştirmeye devam ediyor. Gen2 X7 yazıcılar artık kullanıcıların müşterilerimizin sevdiği sınıfının en iyisi yüzey kaplamasını korurken parça baskı hızını iki katına çıkarmalarını sağlayan Turbo baskı özelliğine erişebiliyor.

Almanya’daki Siemens Healthineers Üretim İnovasyonu Başkanı Michael Ott, bunun verimliliği artırmak için heyecan verici bir fırsat olduğunu söylüyor. “İki kat daha hızlı, iki kat daha üretken demektir” diyor. “Bu yeni özellik sayesinde yarı sürede parça üretebileceğiz.”

Zaman zaman, Markforged müşterileri, parçaları için 3D baskının avantajlarından yararlanmak istiyor ve CNC işleme toleranslarına ihtiyaç duyuyor. Bu yılın başlarında, müşteri ihtiyacını karşılamak için metal kabuk kalınlığının 1.5 mm’ye çıkarılabildiği bir işlenebilirlik alfa özelliği yayınladık. Kabuk kalınlığını artırarak, bir parçanın dolgusunu kesmeden kritik özelliklerini hassas bir şekilde işlemek için bolca yer vardır.


İlk Sinter-2’nin içini imzalayan Markforged çalışanları

Ve son olarak, bu yıl Sinter-2’yi piyasaya sürdük ve müşterilerimize ulaştırmaya başladık — Sinter-1’in daha büyük ve daha geniş çaplı bir versiyonu. Sinter-2, verimi arttırır, parça başına maliyeti azaltır ve daha büyük parçalar üretebilir. İlk Sinter-2’yi büyük bir şirkete gönderdik ve tüm çalışanlarımız ürün paketlenmeden ve müşteriye gönderilmeden önce içini imzaladı.

İnanılmaz Uygulamalar


Shukla Tıbbi Makine Mühendisi Adam Gosik-Wolfe onun Metal X üzerinde bir parça baskıya bakıyor

Markforged müşterilerinin bu yıl bazı şaşırtıcı uygulamaları ve başarılarını gördük bunlardan bir kaçı: İngiltere’de Dunlop Systems Components’ın yerini alması, Shukla Medical tarafından ortopedik ekstraksiyon cihazı prototipleri, Saint-Gobain tarafından X7 yazıcıda 6 aylık bir yatırım getirisi, ABD’de veya Finlandiya’daki Wärtsilä tarafından dünyadaki ilk CE Sertifikalı 3D baskılı kaldırma aracı. Görünen o kimüşterilerimiz işlerin yapılma şeklini değiştirmeye hazır. Gelecek yıl müşterilerimizin paylaşabileceğimiz daha heyecan verici parçalar getirebileceğini biliyoruz.

Momentum İnşaası

Bu yıl, Shai Terem’in Başkan ve COO olarak eklenmesi ile birlikte çok fazla büyüme gördü. Shai, hem 2D dijital baskı şirketi Kornit’te operasyonel ve liderlik deneyimini ve 3D baskı şirketi Stratasys’de çeşitli rolleri beraberinde getiriyor.

Ayrıca, D Serisi turunda 82 milyon dolar ile başka bir finansman turu oluşturduk.Yatırımcılar arasında Summit Partners, Matrix Partners, Microsoft, Next47 ve Porsche SE vardı. Toplanan para Markforged’un üretimi artırmak için hem Cambridge hem de Billerica’da Massachusetts ofisleri açmasını sağladı. Aynı zamanda Dublin’deki ilk Avrupa ofisimizin açılmasıyla sonuçlandı.

Markforged, Siemens’in NX ™ yazılımını güçlü 3D baskı dilimleme yazılımımız Eiger ile bütünleştirdi. “Siemens’in Markforged ile olan ortaklığı, dijital fabrikanın tam potansiyelini gerçekleştirmek için karşılıklı müşterilerimize üretim ortamına en uygun şekilde entegre bir tasarım sağlayabilir,” diyor Siemens PLM Software Üretim Mühendisliği Yazılımı Kıdemli Başkan Yardımcısı Zvi Feuer.

Ayrıca, bilgisayar destekli mühendislik (CAE) simülasyon yazılımı ve hizmetlerinde küresel bir lider olan MSC Software Corporation ile bir teknoloji ortaklığı duyurduk. MSC’nin e-Xstream Mühendislik İş Geliştirme Mühendisi Olivier Lietaer, “Markforged ve MSC birlikte müşterilerinin malzeme özelliklerinden nihai parça mukavemetine ve ağırlığına kadar bir parçanın performansını garanti etmesini sağlıyor” dedi.

Ödüller tarafında, üst üste iki yıl için Deloitte Technology Fast 500 listesinde yer almaktan ve listede en hızlı büyüyen 3D baskı şirketi olmaktan mutluluk duyduk. Aynı gece MassTLC Massachusetts “Yılın Gelişen Şirketi” olarak tanındık ve Metal X, Robotik kategorisinde “Yılın Yenilikçi Teknolojisi” seçildi. Son olarak, Markforged, 2019 Yangın Donanımı Üzerine BostInno 50 kategorisinin Inno Blazer’ı olarak ilan edildi.

Öncü


Kore’den LSIS çalışanları Markforged HQ’daki Markforged University’ye katıldı

Endüstriyel 3D yazıcıların yetenekleri hakkında dünyayı eğitmeye devam etmek misyonlarımızdan biridir. Markforged Üniversitesi’ni bu yılın başlarında müşterilerimizi daha iyi eğitmek, başarılı olmak ve ihtiyaç duydukları ipuçlarını sunmak amacıyla başlattık. Dünyanın dört bir yanından gelen müşteriler Markforged Üniversitesi’nde çok başarılı oldu.

İngiltere’deki Hockley Pattern Proje Lideri Lee Evans “Gözlerimi büyük bir açıyla açtı” diyor. “Markforged University müfredatı çok faydalı” diyor Kore’deki LSIS RD ekibindeki Müdür Yardımcısı Hyunjung Choi. “Alanımızda çok az uygulama olduğunu düşünmüştüm, ama şimdi Kore’ye döndüğümde, benzer durumlar görürsem bu yeni bilgiyle tasarımı veya parçayı eskisinden daha kolay değiştirebilirim.”

Markforged ayrıca bu yıl Blacksmith üzerine yaptığımız işi de açıkladı – parça yapan makineler ile kontrol ekipmanı arasındaki boşluğu kapatan bir AI çözümü. Sonuç? Makineler ürettikleri parçaların farkına varır ve her seferinde mükemmel parçayı üretmek için sürekli olarak uyarlanabilir. Bu da fabrikaları her zamankinden daha verimli hale getirecek.

İlgili Haberler
Yorum ve Görüşleriniz

Bağlı Kalın

Promakim e-bülten üyeliği ile yeniliklerimizden haberdar olun.

Verilerin işlenmesi ile ilgili bilgileri okuduğumu onaylıyorum.