Basın Bülteni / 24.8.2021 17:37:03

Katmanlı Üretim ile Yeni Gelir Kapıları Açmak

 


Guhring UK

ENDÜSTRİ: Hassas Takım İmalatı
UYGULAMA: Özel Kesici Takımlar
LOKASYON: Birmingham, UK
MÜŞTERİMİZ: 2019

 

ÜRETİMDE KAZANILAN ZAMAN %66
DÜŞÜK HACİMLİ TAKIM MALİYETİNDE TASARRUF EDİLEN %75
TAKIM AĞIRLIĞI AZALMA %60

 

Problem

1973 yılında kurulan Guhring UK – Guhring Grubunun Birmingham merkezli iştiraki – hassas kesme aletleri üretmektedir. Şirket, daha standartlaştırılmış kesme ve freze takımlarının hissedarı olarak başladı. Bugün Guhring UK, BMW, Jaguar Land Rover, Airbus ve BAE Systems gibi dünyanın en büyük şirketlerinden bazıları için ısmarlama kesme ve freze takımları üretmektedir. Guhring’in karbür ve polikristalin elmas (PCD) kesme aletleri imalatındaki uzmanlığı dünyaca ünlüdür. PCD takımları, müşteri gereksinimlerini karşılamak üzere sipariş üzerine üretilir ve ultra yüksek sertlikte endüstriyel sınıf elmas kesme uçlarını ısmarlama sertleştirilmiş takım çeliği gövdeleri üzerine lehimleyerek üretilir.

Guhring İngiltere’nin yaptığı her özel takımın önce müşteri tarafından tasarlanması ve onaylanması gerekir. Bileşenin boyutuna ve karmaşıklığına bağlı olarak, özel takımların şirket içinde tasarlanması, test edilmesi ve üretilmesi sekiz haftaya kadar sürebilir – ve tasarım onaylanana kadar çalışma bile alet üzerinde başlayamaz. Daha az hacme sahip daha küçük üreticiler, özel aletler için maliyetleri veya teslim süresini haklı çıkaramazlar. Guhring İngiltere’deki PCD Üretim Sorumlusu Alan Pearce “Daha küçük hacimli müşteriler tedarik etmeye başladığımızda bu bir sorun haline geldi” diyor. Bu, şirketin yeni gelir akışları açma, mevcut olanlar için teslim sürelerini azaltma ve daha küçük müşteriler için zaman çizelgelerini yönetme seçeneği olarak ek üretime bakmasına yol açtı.

Kesinlikle geleceğin fabrikası olma yolunda ilerlediğimizi düşünmek isteriz.
ALAN PEARCE, PCD ÜRETİM SORUMLUSU, GUHRING UK


Guhring UK’deki mühendisler kompozit malzemelerde kesme aletlerini, metal baskıdan önce, hızlı bir şekilde prototipleyebildiler.

Çözüm


Takım uçları, gerekli şekle getirilmeden önce 3D baskılı gövdeye sabitlenmiştir.
 

Ekip, ürün ve hizmetlerini, özellikle de daha küçük işletmeler olmak üzere çok çeşitli işletmeler için erişilebilir hale getirmek için 3D baskıyı inceledi. “Fikir, prototip maliyetini ve yinelemeli döngü süresini hemen aşağı çekmekti” diyor Pearce. İhtiyaçları için en iyi 3D yazıcıyı bulmak için yerel Markforged ortağı Mark3D UK ile birlikte çalıştılar ve bir Markforged Metal X sistemi ile müşteri örnekleri ve tesis bakımı için Markforged sürekli fiber 3D yazıcıya karar verdiler. Şirket daha sonra düşük hacimli özel takım prototipleri üretmek için karbon fiber 3D yazıcısını kullanmaya başladı ve hızlı bir şekilde fonksiyonel takım üretmek için metal 3D baskıya geçti. Pearce, “Şimdi, bir kerelik üretim parçası yapabilir ve müşteriye zamanın üçte birinden daha az ve daha düşük bir maliyetle tedarik edebiliriz,” diyor.

Guhring UK tarafından üretilen ilk 3D baskılı alet, H13 Takım Çeliği kullanan temel bir freze bıçağıydı. “Bir gün içinde, Onyx [doğranmış karbon fiberle karıştırılmış naylon] ‘da bir alet tasarlayıp yazdırdık ve bunu yaparken herhangi bir sorunla karşılaşıp karşılaşmayacağımızı hemen görebiliyorduk. Beş gün içinde tamamen işlevsel bir metal kesici gövdesi yazdırdık ve sinterledik. Markforged 3D yazıcıları kullanmak her şeyi hızlandırır.” Kesme uçlarını ekledikten sonra Guhring, başlangıçta bir alüminyum rayba olarak test ederek değirmeni kalifiye etti ve son derece iyi performans gösterdiğini buldu. Mühendisler daha sonra alet ucu geometrisinin yapılandırmasını değiştirdiler ve 3D baskılı aleti, merkez dışı bir yükleme ile yeteneklerini test etmek için bir freze kesici olarak çalıştırdılar. Bu da planlandığı gibi çalıştı. 3D baskılı takım, geleneksel olarak üretilmiş olan parçadan %60 daha hafiftir, bu da daha hızlı takım değişikliklerine ve döngü sürelerinde azalmaya izin verir. Bu uygulama keşfi, şirketin çok daha düşük bir fiyata müşterileri için daha çok yönlü, hafif araçlar üretmesine izin verdi.

Takımın tasarımını doğrulamaktan, takımı yazdırmaya kadar, parçaları manuel olarak işlemenin aksine, 3D baskı ile teslim süresini büyük ölçüde azaltabiliriz.

ALAN PEARCE, PCD ÜRETİM SORUMLUSU, GUHRING UK

Geleceğe Bakış


Guhring UK, yeni konseptleri test etmeleri için müşterilere metal 3D baskılı araçlar gönderdi.
 

Guhring İngiltere artık küçük işletmelere hizmet sunabiliyor, bu da ürün ve hizmetlerini daha erişilebilir hale getiriyor. Şirketteki mühendisler, bunu yapan ilk Markforged müşterilerinden biri olan, 3D baskılı soğutma suyu yollarını denemeye bile başladılar.

Guhring İngiltere’nin Markforged 3D yazıcıları ekleyerek kazandığı ekstra paranın harcanmayacağını belirten Pearce, yapılan tasarrufların şirkete tekrar yatırılacağını ve böylece müşterilerimize daha büyük ve daha iyi ürünler sunmaya devam edebileceklerini söyledi. Tasarruf edilen ekstra süreye gelince Pearce, üretim parçalarının imalat süresine yeniden yerleştirileceğini söylüyor. Markforged 3D yazıcıların eklenmesi, mühendislerin 5 eksenli işleme merkezlerini ve geleneksel teknolojilerini diğer gelir getiren parçaları üretmek için serbest bırakmasına ve şirketin kazançlarını artırmasına izin verdi.

İlgili Haberler
Yorum ve Görüşleriniz