Basın Bülteni / 25.8.2021 11:14:39

Cashco, Üretim Oranlarını Nasıl Arttırdı?

 


Cashco

ENDÜSTRİ: İmalat
UYGULAMA: Aletle İşleme
LOKASYON: Kansas, ABD
MÜŞTERİMİZ: 2019

Üretimde zamandan tasarruf %75
Metal Aletler ile işleme ihtiyacında düşüş %90
ROI 3 Ay

Ekip başlangıçta yazıcılarını özel takımlar için satın aldı, ancak çok daha fazlası için kullanabileceklerini keşfetti.

Müşteri

Cashco, petrol ve gazdan ilaç endüstrisine kadar çok çeşitli endüstriler için kontrol vanaları, regülatörler ve buhar kontrol cihazları konusunda uzmanlaşmış küresel bir endüstriyel kontrol üreticisidir. ABD ve Almanya’da ofisleri bulunan Cashco, 100 yılı aşkın süredir faaliyet göstermektedir. Cashco Başkanı Clint Rogers, “Bir tesiste boru tesisatı varsa potansiyel bir müşteridir” diyor . Cashco’nun müşterileri arasında Dow Chemical, Vopak ve Pfizer gibi şirketler bulunmaktadır.

Problem

Cashco, bir işlemin akışını, basıncını, sıcaklığını, seviyesini veya pH’sını doğru ve güvenilir bir şekilde kontrol eden ekipman üretebilmek için yüksek hassasiyetli parçalara ihtiyaç duymaktaydı. Cashco’nun tedarik ettiği her endüstri farklı taleplere sahiptir – ve petrol fiyatları düştüğünde, endüstri için arz artış gösterir. “Durmak için vaktimiz yok,” diyor Clint. Artan talebi karşılamak için şirket, üretim hatlarında çok sayıda robotik kol kullanılmakta ve her birine özel takım setleri takılmaktaydı. Kaliteli ürünler sunma konusunda uzun geçmişe sahip olan bir şirket olarak, her bir robot için özel takım yapmak ve korumak için uzman alet üreticilerine ve ustalara ihtiyaç duymaktaydı. Uzman araç üreticilerini bulmak zordu ve Cashco’nun zaten sahip olduğu mükemmel alet üreticileri, dahili kullanım için düşük hacimli özel araçlar üretmenin zorluğunu hissetmeye başlamıştı. Clint, kendisinin ve ekibin rekabetçi kalırken müşteri talebini karşılamak için farklı düşünmeleri gerektiğini biliyordu.

Değişime uyum sağlayabilmeliyiz. Eğer bu adımları atmazsak ve bunun yerine 20, 30 yıl önce yaptığımız şeyleri yapmaya devam edersek, rekabet edemeyiz.
CLINT ROGERS CASHCO BAŞKANI


Cashco, kontrol vanalarından regülatörlere, petrol ve gazdan ilaçlara kadar çok çeşitli endüstriler için her şeyi üretmektedir.

Çözüm

Clint başlangıç olarak fabrika zemini için güçlü, düşük hacimli takımlar yaratmak için Markforged’un partneri olan D3 Technologies’den bir Markforged X7 3D yazıcı satın aldı. X7 3D yazıcının araç üretmeye başlaması için gereken minimum kurulum süresinden etkilenmişti. Uyarlanabilir yatak seviyelendirme ve baskı öncesi kalibrasyon işlevleri gibi özellikler, bir operatörün işler arasında geleneksel olarak gerçekleştireceği kurulum saatlerini neredeyse tamamen ortadan kaldırmıştı, bu da takımların tasarlanması ve CNC makinelerinin çalıştırılması gibi daha kritik işlevler için onları serbest bıraktı. Başlangıçta ekibin amacı, evrensel robotları için özel uç efektör kavrama pedleri yapmaktı ancak bu, değişim süresini azaltmak amacı ile önceden işlenmiş parçalar için hızlı bir şekilde özel ızgaralar oluşturma yolunda evrilmeye başladı. Ekip zaman zaman torna tezgahları ve CNC tezgahları için benzersiz bir alt plaka kurulumuna ihtiyaç duymaktaydı,bu da belli bir makine görevlisinin bunun için zaman harcamasını gerektirmekteydi. Mühendisler bunu, Markforged platformundan faydalanma fırsatı olarak görüp, makineleri için özel montaj plakaları yazdırmak için kullandılar. Tasarımcılar, sadece bir kere değil birkaç farklı makine için kullanılabilmesi için plakaların uyarlanabilir olduğundan emin oldular. Bu, şirkete önemli miktarda zaman ve sermaye tasarrufu sağladı. CNC makinelerini dahili kullanım parçalarını işlemek yerine gelir getiren bileşenler üretmeye devam etmenin yolunu açtı.

Aynı miktarda insanla daha fazlasını yapmamıza ve onlara daha fazla ödeme yapmamıza izin verdi.
CLINT ROGERS CASHCO BAŞKANI

Yeni zaman tasarrufu, gelir getirmeyen özel aletler yapmak için gereken işçilik süresinde% 90’lık bir azalma da dahil olmak üzere birçok düzeyde üretim için faydalı olmuştur. Clint, “Bir makine görevlisi için saatlik ücretiniz ve o makinenin yükü olduğunda, bu bileşenlere yazdırabileceğimiz şey için dokunamazsınız” diyor. X7 3D yazıcı tarafından kazanılan tüm ekstra zaman, üretim operasyonlarına yeniden tahsis edildi, böylece Cashco yükü daralttı ve alet üreticilerinin çalışanları mutlu etmelerini sağlayan üretim bileşenleri yaratmalarını sağladı. Şirket ayrıca 3D yazıcı ile biriken parayı yeniden iş gücüne yatırmaya büyük önem verdi. Clint, “Şu anda sahip olduğumuz yeteneklerden faydalanmamıza, günlük yaptıkları işlere daha fazla değer vermemize izin veriyor.” diyor Clint.“Aslında onlara daha fazla ödeme yapmamız da mümkün oldu.”


Cashco’daki ekip, X7 3D yazıcılarını kullanarak makineleri için özel montaj plakalar yaptı.

Geleceğe Bakış

Markforged yazıcılarının tasarım ve üretim sürecine eklenmesiyle Cashco artık ürünlerini ve üretim süreçlerini daha da iyi hale getirmeye odaklanabilir. Clint, şirketin ürünlerini sürekli olarak geliştirirken iş yerini daha keyifli hale getirmenin yeni yollarını da bulabilir. Şirket, Markforged 3D yazıcısını kullanmak için başka yerler buldu. Örneğin sıkıştırma yaylarını montajcıların işini kolaylaştıran özel bir 3D baskılı cihazın oluşturulması gibi. “Sadece işleme alanımızda değil, aynı zamanda parça bileşenlerimizin montajını hızlandırmak için de kullandık.”


Ekip başlangıçta yazıcılarını özel takımlar için satın aldı, ancak çok daha fazlası için kullanabileceklerini keşfetti .

İlgili Haberler
Yorum ve Görüşleriniz