Basın Bülteni / 25.8.2021 11:55:02

RPG Industries, Inc. Metal X Kullanarak Nasıl Avantaj Elde Etti?


ENDÜSTRİ: Üretici
UYGULAMA: Eski parçalar, Takımlar & Fikstürler
LOKASYON:  Ohio, USA
MÜŞTERİMİZ:  2018

Müşteri

RPG Industries, otomotiv, havacılık ve petrol endüstrisi müşterileriyle çalışan tam bir hizmet üreticisidir. 1995 yılında kurulan şirket, öncelikle EDM, CNC işleme, su jeti ile kesme ve katmanlı üretim hizmetleri sunmaktadır.

Problem

RPG Industries Başkanı Robert Ginsburg, sürekli olarak doymuş bir sektörde en ileri düzeyde kalmanın, işi genişletmenin ve müşterileri için şirket içinde yeni yetenekler getirmenin yollarını arıyor. Bir müşterisi – D&D Klasik Otomotiv Restorasyon – Orijinal karbüratörlerden birinin kırıldığını gördüklerinde 1930’ların klasik arabasını restore ediyordu. Dünya çapında bir yedek parça araması yaptılar, ancak birini bulamadılar. D&D daha sonra mevcut parçayı onarmaya çalıştı ; bununla birlikte, hava ve su geçirmez bir conta ihtiyacından dolayı orijinal kaynak yapılamadı veya lehimlenemedi. Ginsburg, ” Bu parçayı sıfırdan işlemeye çalışırsanız, maliyeti yüksek olur” diyor. “Detay, karmaşıklık ve bileşenin iç kısımları bunu neredeyse imkansız hale getiriyor ve makine parçası asla orijinali kadar iyi görünmeyecek.”RPG Industries, 1930’lardan kalma bir otomobil için tersine mühendislik ürünü olan karbüratör kapağını imal etmek için Metal X’i kullandı.

Robert bir süredir işletmesine metal bir 3D yazıcı eklemeyi düşünüyordu; ancak, ekonomik açıdan mantıklı olmayan ve işyeri tehlikelerine yatkın olan toz bazlı yazıcılara aşinaydı. Markforged Metal X 3D yazıcının fiyat olarak uygunluğunu ve diğer toz bazlı metal yazıcılardan daha güvenli bir seçenek olduğunu fark ettiğinde, Robert çözümünü bulduğunu biliyordu. Metal X sistemini ve bir Mark Two 3D yazıcıyı satın aldı ve hemen kullanmaya başladı.

Teknolojiyi ve fiyat uygunluğunu gördüğümde, Metal X’in şirketimiz için çok uygun olacağını biliyordum.

ROBERT GINSBURG RPG INDUSTRIES, INC. BAŞKANI

Robert başlangıçta Markforged Onyx malzemesini (doğranmış karbon fiber dolgulu termoplastik) kullanarak tersine mühendislik ürünü karbüratör kapağını basmak için Markforged Mark Two 3D yazıcısını kullandı. Daha sonra aynı parçayı 17-4 PH Paslanmaz Çelik’te Metal X yazıcısında 3D olarak yazdırdı ve D&D takımına son parça olarak sundu. D&D sonuçtan memnun kaldı.

Robert, “Kırık bir parçayı hızlı bir şekilde tarama, onarımları yapma ve çıktı alma yeteneğine sahip olmak bizim için işleri değiştirdi” diyor. “Ve Eiger’deki malzemeleri çok az telaşla değiştirebilme yeteneği, Markforged’u sevmemizin nedenlerinden sadece biri.” Araba tamamen restore edildi. Şimdi sahibine geri döndü ve kaputun altında tamamen işlevsel bir metal 3D baskılı parça ile övünüyor.RPG’deki ekip başlangıçta yedek parçayı Onyx’te bastı ve ardından 17-4 PH Paslanmaz Çelik olarak bastı.

Geleceğe Bakış

Robert, Metal X sisteminin eklenmesinden son derece memnun ve onu mağazasında girişe koydu. Robert, “Metal X, mağazaya girdiğinizde gördüğünüz ilk şey” diyor. “İnsanlar oldukça şaşırıyor – bize kesinlikle diğer EDM rakiplerine göre rekabet avantajı sağladı .” Aynı zamanda Robert geleneksel olarak ürettikleri bazı küçük kalıpların ve aletlerin, doğrudan kullanıma sunulmadan önce Mark Two 3D yazıcı veya Metal X üzerinde basılabileceğini umuyor. “Bence iş gücümüzün çoğu 3D baskıya kayıtsız ya da ilgisizdi. Bu teknolojiye neden yatırım yaptığımı tam olarak anlayamadılar. Sonuçları gördükten sonra, sanırım hemen hemen herkes bunun uygun olduğunu anladı.”

İlgili Haberler
Yorum ve Görüşleriniz

Bağlı Kalın

Promakim e-bülten üyeliği ile yeniliklerimizden haberdar olun.

Verilerin işlenmesi ile ilgili bilgileri okuduğumu onaylıyorum.