Basın Bülteni / 26.8.2021 16:37:10


Özgeçmiş

İsviçreli FLYER şirketi, 1995’ten beri piyasada bulunan birinci sınıf İsviçre kalitesinde FLYER e-bisikletleri geliştiriyor ve üretiyor. FLYER’daki geliştirme; yenilikçiliğe, detaylara olan ilgiye, özenli bakıma ve tasarıma olan bakışa dayanıyor. Bu e-bisiklet öncüsü, klasik alçak kademeli şasilerden şehir bisikletlerine ve sportif e-dağ bisikletlerine kadar her ihtiyaç için e-bisikletler sunar. Öncü bir rolde FLYER, zengin bir sağlam deneyim biriktirdi ve Avrupa’daki E-Bisikletlerin başarısı üzerinde önemli bir etkiye sahip oldu ve katkıda bulundu. Bu bilgi birikimi, ürün ve hizmetlerine her gün entegre edilmektedir.

Zorlu İş/ Görev

Uzman bir bisiklet üreticisi olarak, 3D bileşenleri ürün tasarımlarına entegre etmek, FLYER’a çok fazla esneklik ve tasarım özgürlüğü sağlar. İnovasyon ekipleri; prototipleme, araştırma ve geliştirme için şirket içi iki Fused Deposition Modeling (FDM) 3D yazıcıdan ve beta testi için ön üretim bisikletlerine giden parçaların kısa üretim çalışmalarından yararlanmak istedi.

Şirket büyümeye devam ederken, FLYER buna ayak uydurmak için hızla yenilik yapmalı ve yeni ürünler sunmalıydı. Pazar talebine ayak uydurmak ve diğer e-bisiklet üreticileri arasında rekabet avantajı elde etmek için bir sonraki adımı atmaya hazırlandılar.

Bu büyümeyi desteklemek için, daha yüksek hızlarda pürüzsüz, ayrıntılı bir yüzey kaplamasıyla daha fazla parça verebilecek endüstriyel stereolitografi (SLA) tarzı bir yazıcıya ihtiyaç duydular.

Çözüm

FLYER’ın inovasyon ekibi, şirkete getirmek için yeni bir 3D yazıcı bulma arayışına girdi. Ayrıntılı e-bisiklet bileşeni tasarımlarından birini, yeni bir çözüm bulmalarına yardımcı olmaları için üretime hazır endüstriyel 3D baskı pazarlarına odaklanan Almanya merkezli büyük bir distribütör olan DiscDirect’e götürdüler. DiscDirect tasarımı değerlendirdi ve NXE400’ü hızlı bir şekilde tavsiye etti. Son derece güvenilir Yağlayıcı Alt Katmanlı Foto-kürleme (LSPc) teknolojisi, başarmaya çalıştıkları şeye en uygun olanıydı. Ayrıca, 3843-xABS Black’i, yalnızca ürünü geliştirmek için kullanılan prototip parçalar için değil, aynı zamanda bisikletlere bir parça olarak takılan bileşenleri de basabilecek en iyi doğruluğu, işlevselliği ve mekanik özellikleri onlara verecek ideal reçine olarak tanımladılar.

DiscDirect, FLYER’ı kendi özel tasarımlarının canlı bir gösterimi için tesislerine davet etti. FLYER, dakikalar içinde, son kullanım e-bisiklet parçasını yakından taklit eden tamamen işlevsel bir izotropik parçaya sahip oldu. FDM yazıcıları aynı tasarım için saatler alırdı. 

Ayrıntılı yüzey ve işlevsel bir parçayı basma hızı bizi çok etkiledi. Kazanılan zaman, ürün tasarımında bize açık bir avantaj sağladı ve pazara sunma süremizi hızlandırdı.

Jonientz

FLYER hız, daha iyi yüzey kalitesi ve güvenilirlik gereksinimlerine göre NXE400’ü uygulamayı seçti. İlk kurulumdan sonra, inovasyon ekibi NXE400’ü kullanmanın faydalarını hemen gördü. Tasarım ve üretim süresi %48 azaldı. FLYER ayrıca, daha hızlı tasarım yinelemelerini uygun maliyetli bir şekilde gerçekleştirebildi ve yenilikçi tasarımlarını daha erken pazara sunabildi.

Daha fazla vaka örnekleri için takipte kalın:)

İlgili Haberler
Yorum ve Görüşleriniz

Bağlı Kalın

Promakim e-bülten üyeliği ile yeniliklerimizden haberdar olun.

Verilerin işlenmesi ile ilgili bilgileri okuduğumu onaylıyorum.