Basın Bülteni / 27.8.2021 00:03:56


3D yazıcı üreticisi Nexa3D , tüm KeyPrint dental reçinelerini Nexa3D’nin ultra hızlı NXE 400 3D yazıcısında kullanıma sunmak için dental ürün üreticisi Keystone Industries ile ortaklık kurdu.

İşbirliğinin bir parçası olarak, Keystone’un tüm hassas dental reçineleri Nexa3D’nin küresel kanallarından hemen temin edilebilir ve şirketler, fonksiyonel ve uygun fiyatlı dental ürün yelpazesini pazara genişletmek için dental, fotopolimerler ve 3D baskıdaki yeteneklerini birleştirecek. 

Tüm KeyPrint reçineleri portföyümüzü, hızla katkı maddesi polimer pazar lideri olarak ortaya çıkan Nexa3D için uyarlamaktan heyecan duyuyoruz” dedi. “Kapsamlı dahili optimizasyon ve doğrulama testlerimiz sırasında, NXE 400’ün yüksek hacimlerde olağanüstü kaliteli baskılar ürettiğini ve bunun da onu diş endüstrisi için ideal bir katkı maddesi üretim ortağı haline getirdiğini doğruladık.”
Keystone Dental Başkanı Ira Rosenau


Keystone Industries’in KeySplint Yumuşak reçine. 

KeyPrint diş reçineleri

Keystone, diş endüstrisinde bir asırdan fazla deneyime sahiptir ve KeyPrint markası altında 3D baskı için bir dizi özelleştirilmiş reçineler sunmaktadır. Şirket daha önce, dişçilik sektörü için 3D baskı çözümlerini büyütmek için küresel bir gelişmiş malzeme ve katmanlı üretim hizmetleri sağlayıcısı olan Henkel ile ortaklık kurmuştur. Keystone’un biyouyumlu reçineleri, Alman 3D yazıcı üreticisi Rapid Shape’in makineleriyle kullanım için de onaylanmıştır.

2019’da Keystone, 3D baskı gece koruyucuları ve atelleri için tasarlanan KeySplint Soft reçinesi için FDA’dan 510K boşluk almıştır. KeySplint Soft, çiftin mevcut işbirliğinin bir parçası olarak Nexa3D’nin NXE 400 3D yazıcısında bulunan çok sayıda malzemeden biridir. Keystone’un yeni nesil dental ve ortodontik modeller için KeyModel Ultra reçinesi, NXE 400’de, biyouyumlu reçineler KeyTray ve KeyGuide dahil olmak üzere şirketin laboratuvar ve tıbbi cihaz 3D baskı materyallerinin geri kalanıyla birlikte sunulacaktır.Keystone Industries’in KeyModel Ultra diş reçinesi. 

Nexa3D’nin NXE 400 3D yazıcısı

Nexa3D, ultra hızlı endüstriyel sınıf polimer 3D yazıcılar üretir. Fotoplastik yazıcıları, tescilli Lubricant Sublayer Photo-curing (LSPc) teknolojisi ile güçlendirilirken, termoplastik yazıcıları Quantum Laser Sintering (QLS) ile desteklenmektedir. Geçmişte, Nexa3D, QLS 350 sistemlerinin kullanılabilirliğini DSM’nin sürdürülebilir lazer sinterleme tozlarıyla hızlı bir şekilde izlemek için Royal DSM gibi firmalarla ortaklık kurmuştur ve her ikisi de yeni genel amaçlı xPRO410 fotopolimer reçinesi ve xCast reçinesini piyasaya sürmek için Henkel ile birlikte çalışmıştır. NXE 400 için optimize edilmiştir.

Nexa3D kısa süre önce, üretim ölçeğinde fotoplastik esaslı parçaları sonradan işleyebilen ve NXE 400 ile kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmış yeni bir işlem sonrası sistemi olan xCure’u piyasaya sürmüştür.

NXE 400, olağanüstü baskı tekdüzeliği, gelişmiş işlem algoritmaları ve akıllı optimizasyon sağlamak için Nexa3D’nin LSPc teknolojisini kullanır ve yerinde otomasyon için modüler bir tasarıma sahiptir. Yazıcının 16 litrelik bir yapı hacmi vardır ve Nexa3D’ye göre diğer sistemlerin 20 katına kadar verimlilik artışı sağlar. 

Dental yeteneklerin genişletilmesi

İşbirliği sayesinde Nexa3D, Keystone’un KeyPrint reçine serisiyle donanmış NXE 400 ile diş pazarına giriş sağlamıştır. Her NXE 400, tamamen entegre kurulumu ve baskı yönetimi yazılımı dahil olmak üzere hızlandırılmış parçadan baskıya yeteneklerle donatılmış olarak gelir. Yazıcı, tüm önde gelen dijital dental iş akışlarına ve sağlayıcılarına entegre edilebilir. Hem NXE 400 3D yazıcı hem de KeyPrint reçineleri şimdi satın alınabilir.

Malzeme formülasyonunun ve baskı süreçlerinin her aşamasında, iki ortak, uçtan uca iş akışları, proses israfını en aza indirme, parça başına enerji tüketimini azaltma ve bunları azaltmak için dünya çapındaki ortaklarla birlikte çalışma gibi döngüsel ekonomi ilkelerini uygulamak için çalışmaktadır.

Laboratuarlar ve pratisyenler için mevcut fonksiyonel ve uygun fiyatlı dental çözüm yelpazesini ortaklaşa geliştirmek için Keystone’un kalibre ve itibarına sahip bir şirketle ortak olmaktan heyecan duyuyoruz, Nexa3D’de, dahili yenilikler ve harici işbirlikleri yoluyla 3D baskı performansını ve üretkenliğini ilerletmeye kararlıyız.

Nexa3D’nin kurucu ortağı, Başkanı ve CEO’su Avi Reichental
“Birleştirilmiş 3D baskı dental çözümleri portföyümüzü pazara sunmak ve dental endüstrisine yeni hız, üretkenlik ve verimlilik seviyeleri sunmak için Keystone ile ortak olmaktan özellikle memnunuz.”

 Katmanlı imalatla ilgili en son haberler için bizi takipte kalın ve sorularınız için:

tolga.bolol@promakim.com.tr

İlgili Haberler
Yorum ve Görüşleriniz

Bağlı Kalın

Promakim e-bülten üyeliği ile yeniliklerimizden haberdar olun.

Verilerin işlenmesi ile ilgili bilgileri okuduğumu onaylıyorum.