Basın Bülteni / 27.8.2021 13:01:47

Williams Racing, Rüzgar Tüneli Test Parçaları için Nexa3D SLA baskı teknolojisini kullanıyor!Williams Racing FW43B – 2021 Otomobil Lansmanı, 5 Mart 2021 Cuma, Grove, İngiltere

Nexa3D, şirketlerin ortaklığa girmesinin ardından NXE400 stereolitografi 3D baskı sistemini Formula One ekibi Williams Racing’e ulaştırdı.

Williams Racing, aero testi amacıyla fonksiyonel rüzgar tüneli parçaları üretmek için Nexa3D’nin stereolitografi teknolojisini kullanmaya karar verdi ve bunu yaparak zamandan önemli ölçüde tasarruf sağlanacaktır. Tipik olarak, rüzgar tüneli bileşenlerinin tasarım ve üretiminin saatler sürdüğü söylenir, ancak şirket bunu NXE400 platformuyla dakikalara indirebilir.

NXE400, Williams Racing tarafından dakikada 1Z santimetre hızlarda baskı yapma, karmaşık geometriyle başa çıkma ve ağırlığı, malzeme kullanımını ve atığı azaltma yeteneği nedeniyle seçildi. Donanımın yeteneklerini modern hesaplama mimarisini kullanan NexaX yazılımıyla birleştiren ortaklar, dosyadan parçaya sürecin hızlandırılmasını beklemektedir.

Nexa3D ile ortaklığımızı duyurmaktan son derece heyecanlıyız ve yenilikçi yüksek hızlı baskı teknolojileriyle katmanlı üretim yeteneklerimizi geliştirmeyi dört gözle bekliyoruz. Formula 1, rekabetçi kalabilmek için sürekli iyileştirme felsefesi gerektiren zorlu bir ortam. Ortaklığımız, ekibin 3D baskıda sınırları zorlamaya devam etmesini ve Nexa3D için devrim niteliğindeki teknolojilerini daha da ilerletmesi için yeni fırsatlar sunmasını sağlayacak.

Williams Racing Teknik ve İnovasyon Ortaklıkları Başkanı Al Peasland

 

Williams Racing ile ortaklığımız, üst düzey mühendislik ve yarış arabası performansının birleşimini temsil ediyor” dedi. “Ultra hızlı üretim döngüleri ile NXE400, geniş ölçekte eklemeli üretimin Formül Birini temsil ediyor. Çok az şirket, Williams Racing gibi hızı takdir ediyor ve polimer 3D baskı teknolojimiz için mükemmel bir ortağı temsil ediyorlar.

Nexa3D’nin kurucu ortağı, Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Avi Reichental
İlgili Haberler
Yorum ve Görüşleriniz