Basın Bülteni / 27.8.2021 13:39:58

New York’ta 3D Basılmış Ev Satılığa Çıktı! Konut İnşaat Maliyetlerini Düşüreceği Söyleniyor!


(CNN) 3D baskı teknolojisi son birkaç on yılda genişlediğinden, muhtemelen 3D baskılı yüz maskelerini ve hatta 3D baskılı elleri duymuşsunuzdur. Şimdi bir şirket, Amerika Birleşik Devletleri’nde satılık ilk 3D baskılı evi listelediğini söyledi. The Riverhead, New York, home, 299.999 $ ‘lık bir fiyatla Zillow aracılığıyla çevrimiçi olarak listelenmiştir. 

Gelecek bu, buna hiç şüphe yok. Yapmak istediğimiz şey, evleri hızlı, ucuz ve güçlü basmaktır.
SQ4D Inc’in operasyonlar direktörü Kirk AndersenARCS, temelleri, dış duvarları, iç duvarları, tesisat kanallarını ve daha fazlasını robotik olarak inşa eden, patent bekleyen bir teknolojidir.

Şirket, Otonom Robotik İnşaat Sistemini bir şantiyede altı ila sekiz saat içinde kurabilir. Daha sonra, bir evin temelini ve yapının iç ve dış duvarlarını temel alarak, katman katman betonu döşer.

Andersen, “İş siteleri için köklü bir değişiklik,” dedi. 3D baskılı evler de Amerika’daki potansiyel alıcıların cüzdanları üzerinde radikal bir etkiye sahip olabilir.

İnşaat maliyeti New York, Riverhead’deki benzer yeni inşa edilmiş evlerin maliyetinden %50 daha ucuz ve 10 kat daha hızlı
3D ev listesine sahip Zillow Premier temsilcisi Stephen King

3D baskılı ev, 1.407 metrekarelik yaşam alanı içerir ve betondan inşa edilmiştir. Evin üç yatak odası, iki banyosu ve 2,5 arabalık müstakil garajı vardır.SQ4D’nin tamamlanmış konsept kanıtı ve demo ana sayfası. 
SQ4D, 1,900 fit kare ile dünyanın izin verilen en büyük 3D baskılı evi olduğunu söylüyor.

İnsanların otomasyondan korkmamasını istiyorum… bu sadece farklı bir araç ve farklı bir yöntem. Ama yine de aynı ürün; günün sonunda hala bir ev inşa ediyoruz.
Andersen

Andersen ve King, Riverhead evinin Amerika Birleşik Devletleri’nde bir kullanım sertifikası alan ilk 3D baskılı ev olduğunu ve sıkı yerel bina kuralları nedeniyle bunun kolay olmadığını söylediler.

Bunu en zor yerlerden birinde yaptık ve bunda bir güzellik var çünkü bu, sonunda her yerde yapabileceğimiz anlamına geliyor. İşleri daha uygun fiyatlı ve daha güvenli hale getirebiliriz. Teknolojiyi evsizlikle mücadele etmek ve afet yardımına çevre dostu bir şekilde yardımcı olmak için kullanabiliriz
Andersen
İlgili Haberler
Yorum ve Görüşleriniz