Basın Bülteni / 27.8.2021 15:36:55

Markforged, Şirketlerin Üretimi Yeniden Keşfetmesine Yardımcı Olacak Blacksmith Yazılımını Piyasaya Sürdü!


Blacksmith, AI aracılığıyla öğrenir ve üreticilere doğru parçaları doğrudan baskı yatağından sağlamak için iş akışını düzenler.

WATERTOWN, MA – 18 MART 2021 – Markforged, entegre metal ve karbon fiber katkılı üretim platformunun yaratıcısı The Digital Forge, Markforged X7 yazıcılar için Blacksmith yazılımının hemen kullanıma sunulduğunu duyurdu. Blacksmith’in bu sürümü, 3D yazıcıların kendilerini akıllıca uyarlayacağı ve bir parçayı basıldığında etkileyebilecek değişkenleri hesaba katacağı ve böylece ilk seferinde doğru ve kesin bir şekilde yazdırabileceği bir dünya olan otonom üretimin geleceğine doğru yolculukta büyük bir adım atıyor. Üreticiler, Blacksmith’i kullanarak dünyanın herhangi bir yerindeki The Digital Forge’da anında doğru parçaları basabilecekler.

Blacksmith, parça tasarımını, üretimini ve denetimini yapay zeka (AI) yoluyla öğrenme yeteneği ile birleştirir. Blacksmith, yazıcı filosunda federe öğrenmeden yararlandıkça, üreticiler her seferinde doğru parçayı basabilecek ve tedarik zincirlerine esneklik ve çeviklik getirecektir. Bugün Blacksmith ile üreticiler, basılı parçanın amaçlanan tasarıma ne kadar yakın olduğunu değerlendirmek için parçalarını aynı anda basabilir ve tarayabilirler. Blacksmith, kapalı döngü işleme yoluyla her baskıdan sürekli olarak öğrenecek şekilde tasarlanmıştır – böylece parçalar her seferinde doğru ve kesin bir şekilde yazdırılabilir.

İlk defa, yazıcı ürettiği parçaların tamamen farkındadır. Bugün, Blacksmith müşterilere her baskıdan sonra parçada güven vermek için süreç içi parça muayenesini kullanıyor. Blacksmith, bu iş akışını kolaylaştırarak dünyadaki fabrikaları daha uygun maliyetli hale getirir, pazara sunma süresini hızlandırır ve üretim maliyetini düşürür.

Blacksmith’in kullanımı kolay akıllı yazılımı, baskı sırasında parçaları güvenli bir şekilde ölçmek için X7’nin mevcut entegre lazer mikrometresinin gücünü ve patentli bir akıllı tarama sürecini kullanır. Parça boyutlu veriler daha sonra otomatik olarak amaçlanan tasarım dosyalarına göre değerlendirilir. Baskı sırasında tarama, aksi takdirde imalattan sonra tek bir adımda imkansız olacak iç parça yapısının ve kritik özelliklerin incelenmesini sağlayacaktır.

Markforged’un Blacksmith’i, ek parçaların baskı yatağından doğrudan boyutsal olarak onaylanmasını sağlayarak, mühendislere kullanımdan önce parçaların teknik özellikler dahilinde olduğuna dair güven veriyor. Sonuçlar için ikincil sistemlere, ek ekipmana veya ayrı veritabanlarına gerek yok – bunların tümü iş akışlarını kolaylaştırmaya ve bizi daha hızlı pazara sunmamıza yardımcı oluyor. Blacksmith, aynı parçayı dünyanın çeşitli yerlerinde basarken karşılaştırmalı verilere de olanak tanıyor ve bu, Dana gibi çok uluslu kuruluşlar için kritik önem taşıyor.

Dana Incorporated, eklemeli üretimin kıdemli mühendislik müdürü Kelly Puckett

Yalnızca donanım oluşturmaya yazılım öncelikli bir yaklaşımla üretimi yeniden keşfetmenin mümkün olacağını biliyorduk. Demirci, mühendislerin eklemeli üretim hakkındaki düşüncelerini temelden değiştiriyor. İlk kez, parçalarının zaman alıcı bir işlem olmadan beklendiği gibi çalışacağına güvenecekler. Blacksmith, platformumuzu daha akıllı hale getiriyor ve yazılımın çevikliğini üretim dünyasına getirmek için yol haritamızın bir sonraki adımı.

Markforged CTO’su ve kurucu ortağı David Benhaim

Blacksmith, bugün tüm bulut bağlantılı Markforged X7 yazıcılarda bir yazılım aboneliği olarak mevcuttur. Blacksmith, kolay müşteri erişimi için havadan güncellemeler yoluyla sağlanır ve OEM sertifikalı bir referans yatağı kalibrasyonu gerektirir. 

Markforged Hakkında


Markforged 3D metal ve fabrika zemin için parça sert yeterince üretme kapasitesine sahip kesintisiz karbon fiber yazıcılarla imalat dönüşümler sağlar. Markforged Digital Forge ise, tasarım ve işlevsel parça arasındaki engelleri ortadan kaldırmak için donanım, yazılım ve malzemeleri birleştirerek çevik yazılım geliştirmenin gücünü ve hızını endüstriyel üretime getirir. Tüm dünyada mühendisler, tasarımcılar ve üretim uzmanları için Markforged metal ve kompozit yazıcılar itimat kalıp armatürler, işlevsel prototipleme ve yüksek değerli son kullanım üretimi yapmaktadır. 2013 yılında kurulan ve merkezi Watertown, MA’da bulunan Markforged, dünya çapında 250’den fazla çalışana sahiptir. Markforged, Forbes tarafından Sonraki Milyar Dolarlık Girişimler listesinde tanınmıştır ve 2019 Deloitte Fast 500’de ABD’de en hızlı büyüyen 2. donanım şirketi olarak listelenmiştir. Şubat 2021’de Markforged, birleştirme için kesin bir anlaşma yaptığını duyurmuştur. Bunlardan biri (NYSE: AONE), teknoloji endüstrisinde deneyimli Kevin Hartz tarafından kurulan ve yönetilen özel amaçlı bir satın alma şirketidir. İşlemin, düzenleme ve hissedar onaylarına ve diğer geleneksel kapanış koşullarına tabi olarak 2021 yazında tamamlanması beklenmektedir. Birleşik şirket, Markforged adını koruyacak ve NYSE’de “MKFG” borsa kodu altında listelenecektir. 

Blacksmith hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayınız veya bizimle iletişime geçiniz:

tolga.bolol@promakim.com.tr

İlgili Haberler
Yorum ve Görüşleriniz