Basın Bülteni / 27.8.2021 16:37:49

Markforged, Dana’nın üretim operasyonlarında yedi ülkede devrim yapmasını sağlıyor!


Dana Incorporated Hakkında

Dana Incorporated, mobilite endüstrisi için bir tedarikçi olarak 115 yıllık geçmişe sahip bir Fortune 500 şirketidir. Dünya çapında üretim tesisleri ile 33 ülkede 36.000 çalışanı bulunan şirket, müşterilerine hareket sistemleri; elektrodinamik teknolojiler; hafif araç, ticari araç ve arazi pazarlarında termal, sızdırmazlık ve dijital çözümler sunar.

 

Katmanlı üretim, eğer onunla meşgul değilseniz, ondan öğrenmiyorsanız veya inovasyonu yönlendirmiyorsanız, onu kaçırırsınız.

TERRY HAMMERVICE PRESIDENT,
LIGHT-VEHICLE AND GLOBAL CORE ENGINEERING
DANA INCORPORATED

Katmanlı Üretime Yatırım

Dana, mobilite endüstrisinde rekabetçi kalabilmek için, mühendislerinin daha verimli ve etkili bir şekilde hızlı fikir oluşturma ve prototip oluşturma becerilerini genişletmenin bir yolunu arıyordu. Katmanlı imalatın Dana’ya getirebileceği fırsatları araştırmak ve ortak olabileceği saygın bir 3D yazıcı şirketi bulmak için bir ekip hızla bir araya getirildi.
Hammer, “Dana, eklemeli üretim konusunda çok yapısal bir yaklaşım benimsedi ” dedi. “Önce değeri tanımlamak istedik .” Dana’daki ekip, Markforged’un sınıfının en iyisi 3D yazıcılarını ve güçlü yazılım çözümünü duymuş ve teknolojiyi bir seçenek olarak keşfetmeye başlamıştı. Şirket iki Markforged X7 3D yazıcı ve iki Metal X sistemine yatırım yaptı ve bunlardan birini Maumee, Ohio, ABD ve Trento, İtalya’ya yerleştirdi. Hammer, “Başından beri, özel aletler için daha uygun maliyetli değiştirmeler sağlamak için katmanlı üretimden yararlanabilmekle ilgiliydi,” dedi.

Eğer Dana’yı biliyorsanız sloganlarını da biliyorsunuzdur: İnsanların Daha İyi Bir Yol Bulması. Ve temel değerlerini yaşadıklarına dair bu girişimlerinden daha iyi bir örnek olduğunu sanmıyorum.
MIKE CADYSALES DIRECTOR,
MARKFORGED

Şirket şu anda İtalya, ABD, Kanada, Brezilya, Almanya, Hindistan ve Çin dahil olmak üzere yedi ülkede Markforged 3D yazıcılara sahip. Dana’nın kurumsal sloganı, gerçekten şirket kültürüne yerleşmiş olan “Daha İyi Bir Yol Bulan İnsanlar” dır. Katmanlı üretim, şirketin yenilikçi ruhunun sınırlarını zorlamak için kullandığı bir alandır.

Teknolojiyi getirmek sadece başlangıç ​​noktası. Daha sonra nasıl başarılı olacağınızı ve başarılı olursanız elde edeceğiniz değeri düşünmeniz gerekiyor. Geri kalanı sadece teknoloji. İnsanlar ve süreç gerçekten farkı yaratan şeydir.
Markforged Satış Başkan Yardımcısı Bryan Painter
Dana’nın 7 farklı ülkede Markforged Yazıcısı mevcuttur.

Konu bir yazıcı satın almakla veya bir malzemeyle ilgili değil. Yalnızca metal ve kompozitler hakkında değil. Esasen, söz konusu olan değeri ve bunun şirketinizin stratejik yönüyle nasıl uyumlu olduğunu anlamakla ilgilidir.
Markforged Satış Başkan Yardımcısı Bryan Painter

Güçlü Bir İşbirliği

Dana ve Markforged, 2018’den beri her iki şirkette de yenilik, eğitim, benimseme ve operasyonel hale getirmeyi desteklemek için birlikte çalışıyor.

Dağıtım planıyla ilgili ”Whiteboard” oturumlarından Markforged kullanıcılarına teknolojisini en iyi nasıl kullanacaklarını öğretmeyi amaçlayan eğitim programı olan Markforged Üniversitesi’nin oluşturulmasına kadar iki şirket, işlerini nasıl geliştireceklerini sürekli olarak öğrenmek için birbirleriyle işbirliği yaptı. Markforged Satış Direktörü Mike Cady, “İnsanlar ‘ortaklık’ kelimesini sık sık dile getiriyorlar. Ancak güven seviyesi başından beri oradaydı. Aynı takımdayız ve bu çok özel. ” Markforged için bu işbirliği, Dana’nın samimi geri bildirimleri sayesinde yeni ürün ve hizmetlerin yanı sıra gelişmiş donanım, yazılım ve profesyonel hizmetlerin yaratılmasıyla sonuçlandı. Dana ile mümkün veya daha iyi hale getirilen bazı önemli ürün ve hizmetler arasında Enterprise Eiger, Markforged University, Turbo Print ve Blacksmith yer alıyor. Painter, “Bize büyük bir işletme Fortune 500 şirketine satış, servis etme ve destekleme hakkında çok şey öğrettiler” diyor. “Bize bu büyüklükteki bir şirkette başarılı bir program uygulamak için ne gerektiğini öğrettiler. Daha öncesinde hiç düşünmediğimiz şekillerde ürünümüzü olgunlaştırmamıza yardımcı oldular. ” Cady, “Dana olmadan bulunduğumuz yere varır mıydık bilmiyorum” diyerek aynı fikirde olduğunu belirtti. Dana bünyesinde, eklemeli üretimin olağanüstü kullanımı, katılımı ve anlayışı vardır.
Dana’nın merkezinde bulunan birkaç Markforged yazıcısı

Katmanlı Üretim Harekette

Katmanlı üretime geçerek Dana, geliştirme hızını artırmayı başardı ve daha çevik bir iş haline geldi.

Geniş bir Markforged 3D yazıcı ağıyla, Dana ekibi hızla yineleme ve yenilik yapabilir. Her üretim tesisinin katmanlı imalat için farklı bir ihtiyacı vardır. Kanada, Ontario’da, Power Technologies bölümü, X7 3D yazıcısını işlevsel şekillendirme kalıpları oluşturmak için kullandı – aksi takdirde maliyeti engelleyici ve oluşturulması zaman alıcı olacak olan sac metali, konsept kanıtı tasarımlara damgaladı. Bu, ekibin ürünleri hızlı bir şekilde test etmesine ve müşteri analizine daha verimli, ölçeklenebilir bir şekilde hazırlanmasına olanak tanıdı. İtalya’da, Dana’nın Off-Highway ileri mühendislik ekibi, dahili takımlar ve fikstürler için Markforged yazıcılarını kullanarak sık sık bulunabilir. İtalya Rovereto’daki Dana’da İleri Mühendislik Müdürü olan Fabrizio Zendri, “X7’nin kompozit parçalarının iyi kalitesi, takım ve fikstürler açısından çok iyi fırsatlar sunuyor” dedi.Dana’da Katmanlı Üretim Kıdemli Müdürü Kelly Puckett, Markforged baskı yatağından bir parçayı çıkarıyor.

Zendri’nin en çok gurur duyduğu uygulama, işlenirken parçaları tutan iş parçası tutmaktır. 2020’nin sonunda, armatürler arızasız bir yıldan uzun süredir kullanılıyordu ve %70 maliyet tasarrufu ve armatür başına teslim süresinde %90 azalma sağladı. Ohio, Maumee’de, her teknoloji merkezinin katmanlı üretim lideri, bulguları, fikirleri ve endişeleri paylaşmak için diğer potansiyel müşterilerle aylık bir toplantıya katılır. Hatta bazı merkezler, diğer küresel konumlarda basılan tasarımları paylaşır ve yazıcılarını kullanmanın yeni ve heyecan verici yollarını bulur. Markforged’tan Cady’e göre, bu zihniyet onları başarıya hazırladı. “Dana, bir kuruluş olarak birçok kişiden daha hızlı hareket edebilecek çünkü onlar, eksiltici süreç için bile ek bir zihniyetle tasarlıyorlar.” Dana’nın mühendislerinin çoğu farklı zaman dilimlerine dağılmış olsa da, Eiger’in bulut mimarisi, sanki birlikte aynı odadaymış gibi sorunsuz bir şekilde çalışmalarını sağlar. Kolay küresel filo yönetimi için tasarımları paylaşabilir, gerçek zamanlı analitik alabilir ve canlı telemetriyi tek bir yerden alabilirler. “Eiger’in kendisi kullanımı çok basit bir yazılım. Çok sezgisel, ”diyor Puckett.

Markforged, Dana’nın üretime yaklaşmanın yeni yollarını bulmasını sağladı ve bu yenilikçi teknolojinin fırsatlarını keşfetmeyi dört gözle bekliyoruz

.KELLY PUCKETT
SENIOR MANAGER OF ADDITIVE MANUFACTURING
DANA INCORPORATED

Önümüzdeki Yol

Dana artık Markforged yazıcıları, yazılımları ve eğitimi benimsemeye ve uygulamaya başladığı için Dana, geleceği ve katmanlı üretimin yardımıyla mobilite endüstrisinde nasıl lider olmaya devam edeceklerini dört gözle bekliyor. İtalya’dan Fabrizio Zendri, “Makineler için daha iyi bir yere sahip olmak için tesisimizi binanın başka bir katına genişletiyoruz ve Metal X’in kurulumunu tamamlıyoruz” dedi. Prototipleme operasyonlarının hızını ve verimliliğini küresel lokasyonlarında ölçeklendirmek, Dana’daki katmanlı üretimin gelecekteki başarısının anahtarıdır. Puckett, “Daha önce dışarıdan satın almış olabileceğimiz bazı alet ve fikstürleri üretmeye başladık” dedi. “Özellikle fabrikalara giderken, makine ile basılmış bir şeye ihtiyacı olan tesis mühendisi – bugün buna ihtiyaçları var. Ve onu üretmeleri için en az çabayla ellerine ne kadar hızlı ulaştırırsak, o kadar iyi durumdalar.

 

Markforged ile Marka Başarıları hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçin:

tolga.bolol@promakim.com.tr

İlgili Haberler
Yorum ve Görüşleriniz