Basın Bülteni / 30.8.2021 09:02:08

Markforged ve BattleScarred Motorsports


Johanna Van Straalen tarafından

Battle Scarred Motorsports kimdir?

Battele Scarred Motorsports, ordunun aktif görevli üyelerine, gazilere ve ilk müdahale ekiplerine fonksiyonel terapi sağlayan bir zihinsel sağlık direnci kaynağıdır. Organizasyon, 2017 yılında bir Aktif Görevli ABD Denizcisi olan Brian Czech tarafından, depresyon ve TSSB’den muzdarip gazileri ve ilk müdahale ekiplerini desteklemek için kurulmuştur. Battle Scarred Motorsports, hizmet verirken yaşananlara benzer bir bağ kurar ve yoldaşlık ve geniş bir aile sunar. Bu, üyelerin 24 Hours of Lemons serisinde “yarış arabaları” kullanmalarını ve pit ekibini kullanmalarını sağlayarak yapılır.


Neden Markforged?

Brian Czech, ilk olarak 2020 Aralık ayının sonlarında Markforged’a ulaştı ve Markforged’dan takım sponsoru olmasını istedi. Deniz Piyadeleri’nde aktif görevdeyken şirkette çalıştıktan sonra ekibin birkaç üyesinin Markforged’u tavsiye etmesinden sonra ulaştı. Markforged’un çeşitli güçlü, işlevsel parçalar tasarlamalarına ve oluşturmalarına yardımcı olabileceğini biliyorlardı. Daha da önemlisi, yazıcının taşınabilirliği, ekibin yazıcıyı ülke çapındaki çeşitli dayanıklılık yarışlarına getirmesini ve arabalarını yolda tutmak için parçaları anında oluşturmasını sağlar. Battle Scarred ekibi, 3D baskının ekipmanı özelleştirmek ve onarmak için harika bir yol olduğunu biliyordu.

” Markforged ve Battle Scarred Motorsports ile ittifakı, ordumuzun ve ilk müdahale ekiplerimizin pistte pozisyon almak için savaşırken kullanabileceği ve paha biçilmez bir avantaj sağlıyor. Dayanıklılık yarış arabalarımız, çok şey vermiş olanlara geri vermede etkili … . birkaç saat içinde baskı yapmamıza, kritik bileşenlere sahip olmamıza ve fonumuzu “yardım gemilerimizi” yolda tutma programına daha iyi odaklamamıza olanak sağladılar . ” – Brian Czech, Active Duty US Marine Kaptanı, Battle Scarred Motorsport’un Kurucusu ve Başkanı

Markforged’un bir Masaüstü 3D yazıcı, malzeme ve uygulama mühendisliği saatleri bağışlayarak resmi sponsor olması uzun sürmedi. Battle Scarred ekibinin olanakları artık sonsuz. Sadece bir maliyet tasarrufunun ötesinde, bu, dayanıklılık yarışları için araç filosunu özelleştirmek ve gerektiğinde düzeltmek için yepyeni bir yol açtı.


Güçlü kısımlarla başlar. Sonra daha iyi olur.

Markforged’ta Uygulama Mühendisi Nate Samson ve Markforged Federal Müdürü Tony Higgings, Brian ve ekibiyle başından beri dahil oldular. Nate, Markforged’un, NOLA Yarış Pisti’nde yazıcıyı aldıktan sonra takımın sahip olacağı ilk yarış olan 24 Hour Lemon için en büyük etkiyi nasıl yaratacağını anlamak için zamanını ve uzmanlığını bağışladı.

“Markforged kompozit 3D baskı ve yarış arabaları el ele gidiyor. Digital Forge, yoğun yarış ortamına dayanabilecek malzemeler, pistteki pit ekibiyle birlikte parçalar üretebilen donanım ve sorunsuz yazdırmayı mümkün kılan yazılımlar sunuyor.” – Nate Samson, Markforged AE.

İkili, basılı parçaların nerede geleneksel parçaların yerini alabileceğini veya satın alınan parçaların nerede saklanabileceğini değerlendirmeye çabucak başladı. İyi yüzey kalitesine sahip güçlü parçalar üretmek, yazıcının en büyük etkiyi nerede yaratabileceğini belirlemelerini sağladı.

Buldukları ilk öncelik, motoru ve sürücüyü korumak için motor ısısını güvenli ve uygun maliyetli bir şekilde yönetmekti. Özellikle özelleştirme gerekiyorsa, ısı havalandırma deliklerinin geleneksel yöntemlerle üretilmesi maliyetli olabilir. 3D baskı bu kısıtlamaları ortadan kaldırır. Onyx’in temel malzemesi endüstriyel nedenler ve kimyasal direnç için mükemmeldir. Sert ve ısıya dayanıklı, motor ısısına dayanmak için mükemmel bir seçim ve arabaları aerodinamik tutmak için güzel bir yüzey kalitesine sahiptir.

Daha sonra özel braketler ve montajlar gelir. İster bir dayanıklılık yarışında ister ön hatta konuşlandırılmış olsun, düzenli bir tedarik zincirine erişim sınırlı olduğunda, özel braketleri ve montaj parçalarını hızlı bir şekilde tasarlayıp yazdırabilmek kritik önem taşır.

“Eski yarış arabalarının onarımına ve modifiye edilmesine yardımcı olacak 3D baskı parçaları, askeri müşterilerimizin ekipman bakım ihtiyacı noktasında parçaları basarken gördüğümüz kullanım durumlarına çok benziyor. Baskı ister yarış pistinde ister savaş alanında gerçekleştirilsin, Markforged yazıcılar, işi bitirecek kadar tutarlı ve sağlamdır. ” Tony Higgins, Markforged Federal Müdürü.


Bu ortaklık için sırada ne var?

İmkanlar sonsuzdur. 24 Hour Lemon yarışının başlamasından bir gün önce Markforged ekibi, yarış sabahı kurulmaya hazır olan arabalardan biri için kaput panjurlarının tasarlanmasına ve basılmasına yardımcı oldu. Bu basit parça, mürettebatın motor üzerinde çalışmasını kolaylaştırdı ve geleneksel yöntemlere göre %75 maliyet azaltımı sağladı. Ve bu sadece başlangıç.

Onyx Pro, yarışlara katılırken takımla birlikte ülke genelinde seyahat edecek ve yarışlar arasında arka planda koşacak, arabalara takılacak parçaların basılması ve bu dayanıklılık yarışları sırasında veya sonrasında kaçınılmaz olarak ihtiyaç duyulacak yedek parçalar olacak.

“Artık kendi parçalarımıza sahip olabiliriz, onları satın alma konusunda endişelenmemize gerek yok, kendi yedek parça tedariğimizi yazdırabiliriz” Brian Strack, Emekli US Marine Corp.


İlgili Haberler
Yorum ve Görüşleriniz