Kategoriler

Sektör

Üretim

Tarih

23/07/2018

Üretim Hatları 3D Baskı ile Nasıl Verimli Olur ?

3D Baskı ile üretilen fikstürlerle maliyetleri %86 oraninda düşürmek mümkün !


Centerline Engineered Solutions Greenwood’da Üretim yapan bir mühendislik şirketi. Şirket üretimde kullandıkları makinaların parçalarını değiştirmekte ve fikstürlemede önemli zaman kaybı yaşadıklarını farketti. Bu zamanı nihai parçalarda değerlendirmenin daha doğru olacağı kanaatine varildi.

Sirketin CEO’su Phil Vickery alternatif yollar aramaya basladi ve sonunda kendi kaliplarini üretebilmek için Markforged’un MarkTwo 3D Yazicisini satin almaya karar verdiler. Markforged teknolojisi sayesinde üretilen parçalarda %86 ve tedarik süresinde %88 oranlarinda avantaj elde ettiler.

Stress Testindeki neticeyi asagidaki kisa videoda izleyebilirsiniz ;

Sirket yönetimi en basta bu sistemi sadece prototipleme amacli kullanilacagini düsünsede , fikstürlemeden , kaliplara , prototiplemeye , takim parcalarina, hatta son kullanim amacli kullanilacak parcalara kadar her seyi 3D Baski ile üretmeyi basardilar.


Centerline Engineers mühendisleri ve üretimde çalisanlar isçilerde bir 3D Yazicinin günlük islerini nasil kolaylastirabilecegine dair ilk basta süpheci oldular. Ancak CEO ,Phil Vickery , ekibe üretim asamasinda önemli maliyet , zaman avantaji ve çok dayanikli parçalar üretebileceklerini gösterdigi anda isler degisti. Ve o zamandan itibaren sirket çalisanlari yönetime her gecen gün yepyeni parçalarida 3D ile üretebileceklerini önerdiler ve kanitladilar. MarkforgedMark Two sirkete süreçlerin ilerlemesinde hem maliyet hemde zaman anlamda gerçek bir devrim yasatmis durumda.Bağlı Kalın

Verilerin işlenmesi ile ilgili bilgileri okuduğumu onaylıyorum.