SLA ve DLP için
Materialise e-Stage

Materialise e-Stage, özellikle işçilik maliyetleri olmak üzere önemli maliyet tasarrufu sağlayan çok güçlü bir algoritmaya sahiptir. Stereolitografi yapıları için veri hazırlama süresinin %95'e kadar, sonlandırma süresinin %25'e kadar azaltılabildiği kanıtlanmıştır. Algoritmayı kapsamlı parametre listesinde değiştirebilir ve tüm yapılarınızın başarıyla oluşturulmasını sağlamak için makineye, malzemeye ve parça geometrisine bağlı olarak optimize edebilirsiniz. En son sürümümüz Materialise e-Stage 7.0'da,% 50 daha fazla malzeme tasarrufu yapmak için ince ayar yapabileceğiniz köşebent tercih parametreleri sunduk.

Zamandan Tasarruf

Veri Hazırlama

Harcama saatlerini düzenleme desteği yapısını değiştirmek geçmişte kaldı. Akıllı bir algoritma ve kapsamlı parametre seti sayesinde e-Stage'i tamamen otomatikleştirin.

% -90 Destek tasarımına harcanan zaman

EStageTimeData

Yapım Süreci

Kıskaç parametrelerini kullanarak, reçine tüketimini ve bir parçanın yapılma süresini azaltmak için parça parça bağlantıyı zorlayabilirsiniz.

Parçaların Bitmesi

Materialise e-Stage ile destek yapıları sadece ihtiyaç duyulan yerlerde üretilir. Yapılar, bitirme işini sınırlandırmak için parça ile mümkün olduğunca temas etmekten bile kaçınacaktır.

% -20 Bitirme süresi

EstageCompletingPieces

Destek Oluşturma

Desteği kolayca kesebilmenizi sağlamak için, Materialize e-Stage iğneli ince temas noktaları oluşturur. Desteğin temizlenmesi hiç bu kadar kolay olmamıştı.

% 50 Destek temizleme süresi

“Ayrıca, Materialise e-Stage'i kullandıktan sonra son işlem, daha ağır desteklere sahip diğer bazı yazılım paketlerinden daha etkili ve kolaydır. Büyük heykellerin destek yapılarını pek çok temas noktası ile kolayca kaldırabiliriz. Desteğin kaldırılmasından sonra, baskıların üzerinde kısa sürede pürüzsüzleştirilebilecek sadece birkaç işaret var.”

- Raging Heroes

Vakayı Oku

Üretimi Geliştirmek

Yapı çökme riskini azaltın

e-Stage tarafından oluşturulan destek otomatik olarak oluşturulduğundan, insan hataları oluşamaz. Desteklenmesi gereken her yüzey desteklenecektir.

Yazılım ayrıca, recoater'ın neden olduğu çökmeleri önlemek için recoater'ın (‘yatay üst yük’ parametresi) kuvvetini de dikkate alır. Ayrıca, uygun bir stabilizasyon sağlamak ve bina sırasında deformasyonları önlemek için uzun, ince parçaların destek bağlantılarını güçlendirecektir. Bu bağlantıların boyutunu parametre kümelerinde değiştirebilirsiniz (‘yatay bağlantı yüksekliği’ parametresi).

EstageReduceRisk

Yapı platformunuzu en üst düzeye çıkarın

Materialise e-Stage, parça yüzeylerine dokunmadan parçaları z yönüne yerleştirmenizi sağlar. Önceden parçalar arasındaki mesafeyi hesaba katmadan, tüm parçalarınız için bir e-Stage dosyası oluşturabilirsiniz. Parça başına bir dosya da mümkündür. Bu durumda, destek yapısının genişliğini ‘maximum offset around part’ parametresiyle sınırlayarak yapı alanınızı en üst düzeye çıkarabilirsiniz.

Reçine tüketimini azaltın

Köşebent parametrelerini kullanarak, reçine tüketimini ve bir parçanın yapım süresini azaltmak için parçadan parçaya bağlantıyı zorlayabilirsiniz.

EstageRosinReduce

Yapıyı yapı plakasından kolayca çıkarın

Temeldeki çentikler, testerenin temelden geçmesini kolaylaştırır
(SLA makineleri için).
Yapı plakasındaki kuvvetlerin homojen bir dağılımı için bir taban plakası oluşturulabilir. Daha sonra küçük bir aletle kolayca kaldırabilirsiniz
(DLP makineleri için).

Reçine drenajını azaltın

e-Stage'in açık elmas yapısı sayesinde, reçine destek yapısı içinde sıkışmaz.

EstageRosinDrenaige

Bağlı Kalın

Promakim e-bülten üyeliği ile yeniliklerimizden haberdar olun.

Verilerin işlenmesi ile ilgili bilgileri okuduğumu onaylıyorum.