MALZEMELERİMİZ

Alüminyumdan Titanyuma ve Karbon Fiber 'e kadar, Markforged en geniş malzeme kapasitesi yelpazesini sunar. 3D baskı fonksiyonel prototipler, yükte hafif takım veya tamamen çalışan yedek parçalar.

MALZEMELER

KOMPOZİTLER

İki malzemeden oluşan kompozit parçalar inanılmaz derecede güçlü ve çok yönlüdür. Benzersiz üretim sürecimiz, tipik 3B baskılı nesnelerden daha büyük ve daha güçlü bir sipariş olan parçaları yazdırmanızı sağlar.

MATERYAL BİLGİ FORMUNU İNDİR ›

MATERYALLER

ONYX

Onyx ile sert, sağlam ve hassas parçalar üretin. ABS 'den 1,4 kat daha güçlü ve daha sert olan Onyx herhangi bir sürekli fiber ile güçlendirilebilir. Onyx, yüzey kalitesi, kimyasal direnç ve ısı toleransı için çıtayı belirler.

ONYX ONE ONYX PRO MARK TWO X3 X7 X7

İLE UYUMLUDUR

MAZLEMELER

METALLER

Yerleşik MIM (Metal Enjeksiyon Kalıplama) teknolojisini ve eşsiz 3D baskı platformumuzu birleştirerek prototiplemeden üretime aynı malzeme ve süreçlerle ilerleyin.

DATA SHEET İNDİRİN ›

17-4 Paslanmaz Çelik

17-4 PH paslanmaz çelik havacılık, medikal ve petrol endüstrilerinde yaygın olarak kullanılır ve yüksek mukavemeti, korozyon direncini ve sertliği bir araya getirir. Mark X ile montaj fikstürleri ve takımlar için kullanıyoruz.

METAL SERİSİ

ÇOK YAKINDA

 • 6061 Alüminyum

  Genel amaçlı bir alüminyum olan 6061, iyi işlenebilirliği, gücü ve kaynaklanabilirliği birleştirir. Ek olarak iyi bir son kat için anodize edilebilir. Mark X ‘de işlenmiş parçaların çoğunda kullanıyoruz.

  BETA

  METAL X

  ÇOK YAKINDA

 • 316L Paslanmaz Çelik

  Deniz sınıfı paslanmaz çelik olarak da bilinen 316L paslanmaz çelik, çok iyi korozyon direnci ve mükemmel kaynaklanabilirlik sergiler.

  BETA

  METAL X

  ÇOK YAKINDA

 • 7075 Alüminyum

  7075 Alüminyum en güçlü alüminyum alaşımlarından biridir. İyi yorulma mukavemeti ve yüksek mukavemet-ağırlık oranına sahip olan bu alaşım, yaygın yapısal çeliklerden daha güçlüdür (A36, 1018). Mark X 'in yatağındaki kinematik kaplin üzerinde kullanıyoruz. Ayrıca uzay ve havacılıkta, motor sporlarında da yaygındır.

  BETA

  METAL X

  ÇOK YAKINDA

 • A-2 Takım Çeliği

  A-2 takım çeliği mükemmel darbe dayanımı ile hava ile sertleştirilmiştir. Mark X'de pançlar, kalıplar ve kalıp takımları için kullanıyoruz.

  BETA

  METAL X

  ÇOK YAKINDA

 • Inconel 625

  Inconel'in gücü, etkileyici ısı direnci ile birleştiğinde, ısı ve basınç koruma uygulamaları için idealdir. Bu Nikel bazlı süper alaşım, jet motorlarında ve tıbbi uygulamalarda yaygın olarak kullanılır ve işlenmesi çok zordur. Ayrıca kimyasal olarak çok dirençlidir.

  BETA

  METAL X

  ÇOK YAKINDA

 • Titanyum Ti-6Al-4V

  Herhangi bir metalin en yüksek mukavemet-ağırlık oranını taşıyan Titanyum 6-4, yükte hafif uygulamalar için idealdir ve hem yüksek mukavemet hem de yorulma direncine sahiptir. Bu biyo-uyumlu malzeme, ortopedik eklem replasmanları gibi medikal uygulamalarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

  BETA

  METAL X

  ÇOK YAKINDA

 • D-2 Takım Çeliği

  D-2 takım çeliğinin yüksek karbon ve krom içeriği, büyük sertlik ve aşınma direnci sağlar (ancak A-2 kadar sert değildir). Kesici takımlar için D-2 sıklıkla kullanılır.

  İLE UYUMLUDUR

  METAL X

  ÇOK YAKINDA

Bağlı Kalın

Verilerin işlenmesi ile ilgili bilgileri okuduğumu onaylıyorum.