MATERYALLER

Alüminyum mukavemetinde Karbon Fiber, Kevlar, Fiberglass ve Fiberglass-HSHT (Yüksek Mukavemet & Yüksek Isı Dayanımı) sunan Markforged, en geniş materyal kapasitesi ile karşınızda. 3D Baskı ile fonksiyonel prototipler veya tamamen çalışan parçalar üretmek artık mümkün.

MATERYALLER

KOMPOZİTLER

İki materyalden oluşan kompozit parçalar inanılmaz derecede güçlü ve çok yönlüdür. Benzersiz üretim sürecimiz, tipik 3B baskılı nesnelerden daha büyük ve daha güçlü bir sipariş olan parçaları yazdırmanızı sağlar.

BİLGİ FORMU İNDİRİN ›

MATERYALLER

ONYX

Onyx ile sert, sağlam ve hassas parçalar üretin. ABS 'den 1,4 kat daha güçlü ve daha sert olan Onyx herhangi bir sürekli fiber ile güçlendirilebilir. Onyx, yüzey kalitesi, kimyasal direnç ve ısı toleransı için çıtayı belirler.

ONYX ONE ONYX PRO MARK TWO X3 X5 X7

ile uyumludur.

 • Karbon Fiber

  Karbon Fiber, takviye liflerimiz arasında en yüksek mukavemet oranına sahiptir. Onyx 'ten 6 kat daha güçlü ve 18 kat daha sert olan Karbon Fiber takviyesi, işlenmiş alüminyumun yerini alan parçalar için yaygın olarak kullanılır.

  ile uyumludur.

 • Fiberglas

  Fiberglas bizim giriş seviyesi sürekli lifimiz, erişilebilir bir fiyata yüksek mukavemet sağlıyor. Onyx 'ten 2,5 kat daha güçlü ve 8 kat daha sert olan Fiberglas takviyesi, güçlü ve sağlam aletlerin yapımında kullanılır.

  ile uyumludur.

 • HSHT Fiberglass

  Fiberglastan 5 kat daha güçlü ve 7 kat daha sert olan HSHT (Yüksek Mukavemet Yüksek Sıcaklık) Fiberglas, yüksek çalışma sıcaklıklarında yüke binen parçalar için en uygundur.

 • Kevlar

  Kevlar®, mükemmel dayanıklılığa sahiptir, bu da tekrarlanan ve ani yüklemeye maruz kalan parçalar için en uygun hale getirir. Cam elyafı kadar sert ve çok daha sünek, en iyi kol takımının sonu için kullanılır.

MATERYALLER

ONYX FR

Alev almaz Onyx malzemedir. Özellikle havacılık ve uzay sektörünün kullanımına uygundur. Herhangi bir fiber takviyesi ile güçlendirilebilir ve endüstriyel kompozit 3D yazıcılarla uyumludur.

X3 X5 X7

ile uyumludur.
MATERYALLER

ONYX FR-A

Havacılık ve uzay, ulaşım ve otomotiv gibi sektörlerin gereksinimleri göz önünde bulundurularak geliştirilmiş bir malzemedir. Havacılık için onaylı ve yüksek performanslı malzemelerden olan Onyx FR-A ile üretilen parçalar, uçak iç mekanları için geleneksel üretim yöntemleri ile üretilen parçalara göre çok daha erişilebilirdir. Bu sektörlerde kullanıma uygunluk sertifikaları vardır.

X7

ile uyumludur.
MATERYALLER

ONYX ESD

Daha güçlü, daha sağlam ve elektrostatik deşarj özelliğine sahiptir. Elektrik ve elektronik sektöründe kullanıma uygundur.

X3 X5 X7

ile uyumludur.
 • Karbon Fiber FR

  Alev almaz karbon fiber malzemedir. Özellikle havacılık ve uzay sektörünün kullanımına uygundur.

  X7 ile uyumludur.
 • Karbon Fiber FR-A

  Havacılık ve uzay, ulaşım ve otomotiv gibi sektörlerin gereksinimleri göz önünde bulundurularak geliştirilmiş bir malzemedir. Bu sektörlerde kullanıma uygunluk sertifikaları vardır.

  X7 ile uyumludur.
MATERYALLER

Precise PLA

Güvenilir ve tekrarlanabilir sonuçlar için sıklıkla tercih edilen bir termoplastik olan Precise PLA, konsept modelleme ve doğrulama için basılması kolay bir malzemedir. En yaygın 3D baskı prototipleme malzemelerinden olan Precise PLA, baskıda minimum sapma ile birlikte farklı renk seçenekleri sunmaktadır. Bu sayede tasarımlarınıza ihtiyaç duyduğunuz kadar revize yapabilir ve testlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirip nihai parçaya ulaşabilirsiniz.

Parça Prototipleri-
Ölçü Kontrolü-
Renk Kodlu Göstergeler-

Mark Two Onyx Pro

ile uyumludur.

MATERYALLER

METALLER

Yerleşik MIM (Metal Enjeksiyon Kalıplama) teknolojisini ve eşsiz 3D baskı platformumuzu birleştirerek prototiplemeden üretime aynı malzeme ve süreçlerle ilerleyin.

17-4 Paslanmaz Çelik

17-4 PH paslanmaz çelik havacılık, medikal ve petrol endüstrilerinde yaygın olarak kullanılır ve yüksek mukavemeti, korozyon direncini ve sertliği bir araya getirir. Mark X ile montaj fikstürleri ve takımlar için kullanıyoruz.

Teknik Dosya
 • Saf Bakır

  İşlemesi zor olan saf bakırı, karmaşık geometrilerde basabilir ve %99.8 oranında ısı ve elektrik iletkenliği elde edebilirsiniz.

  Teknik Dosya

 • 316L Paslanmaz Çelik

  Deniz sınıfı paslanmaz çelik olarak da bilinen 316L paslanmaz çelik, çok iyi korozyon direnci ve mükemmel kaynaklanabilirlik sergiler.

  BETA

 • H13 Metali

  H13 Takım Çeliği yüksek sıcaklıkta mükemmel çalışır ve sert soğutmaya dayanabilir. Bu, aşınma direnci ve işlenebilirlik ile birleştiğinde, yüksek sıcaklıkta alet ve aşınmaya dayanıklı parçalar için idealdir.

  Teknik Dosya

 • A-2 Takım Çeliği

  A-2 takım çeliği mükemmel darbe dayanımı ile hava ile sertleştirilmiştir. Mark X'de pançlar, kalıplar ve kalıp takımları için kullanıyoruz.

  Teknik Dosya

 • Inconel 625

  Inconel'in gücü, etkileyici ısı direnci ile birleştiğinde, ısı ve basınç koruma uygulamaları için idealdir. Bu Nikel bazlı süper alaşım, jet motorlarında ve tıbbi uygulamalarda yaygın olarak kullanılır ve işlenmesi çok zordur. Ayrıca kimyasal olarak çok dirençlidir.

  Teknik Dosya

 • D-2 Takım Çeliği

  D-2 takım çeliğinin yüksek karbon ve krom içeriği, büyük sertlik ve aşınma direnci sağlar (ancak A-2 kadar sert değildir). Kesici takımlar için D-2 sıklıkla kullanılır.

  Teknik Dosya