3D Baskı Malzemeleri

3D baskı teknolojilerinin en büyük avantajlarından biri, birçok farklı türde baskı malzemesi bulunmasıdır. Termoplastikler, Sürekli Fiberler, Fotopolimerler ve Metaller olarak gruplandırdığımız bu seçenekleri ihtiyacınız doğrultusunda farklı uygulamalarda kullanabilirsiniz.

Sürekli Fiberler

Kompozit fiberler, geleneksel 3D baskılı parçaların genellikle güç, sertlik, ısı direnci ve dayanıklılık gibi belirli özelliklerini artırır. Sürekli fiber şeritleri bir kürleme maddesiyle kaplanır ve ikincil bir baskı nozülü aracılığıyla termoplastik bir matris içine yerleştirilir.

Fotopolimerler

UV ışını ile form değiştirebilen fotopolimer reçineler farklı ihtiyaçlara karşılık verebilmek adına kendi içinde de farklılaşır. Görsel prototipler için en kaliteli çözüm kabul edilen fotopolimerler; malzeme çeşidine göre mukavemet, şeffaflık, yüksek sıcaklık dayanımı ve esneklik gibi farklı ihtiyaçlar için de kullanılabilir.

Metaller

Geleneksel üretim yöntemlerine kıyasla kompleks yapıların kolaylıkla üretilebildiği metal 3D baskı teknolojisinde pek çok farklı malzeme seçeneği bulunmaktadır. Tasarımdaki yüksek serbestlik imkanı ile özellikle hafif ve soğutma kanallarına sahip kafes yapılar gibi özel ihtiyaçların bulunduğu sektörlerde kolaylıkla ihtiyaca yönelik dayanıklı parçalar elde edilebilir.

Bize Ulaşın

Merak ettiklerinizi bize yazın, en kısa sürede size geri dönüş yapalım.

01
02
03
04
05
06

Başlayın

Fiyat teklifi almak veya detaylı bilgi edinmek için bize yazın, size en kısa sürede ulaşalım...

01
02
03
04
05
06